Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... De catre cine trebuie eliberata autorizatia de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

De catre cine trebuie eliberata autorizatia de operator radar si aparat de filmare?

la dosar este atasata o copie "conform cu originalul" a atestatului (nr XXX din 12.05.2009) de operator. In acesta scrie ca agentul x "este autorizat sa desfasoare activitati de utilizare si exploatare a aparatului radar PYTHON II camera si aparatura video". Acest atestat este stampilat si semnat de "seful brigazii".

Un avocat mi-a spus ca este o mare problema deoarece acest atestat(autorizatie) trebuie eliberat de o institutie independenta.
123Andrei, utilizator
Am contestat si eu in instanta acest lucru precum si faptul ca pe fotografia in care se vedea numarul masinii aparea alta viteza decat aceea pentru care am fost amendat insa am cheltuit banii degeaba pentru ca am pierdut .
mie mi-a fost ridicata masina...
123Andrei, utilizator
Acel domn avocat da dovada de exces de zel.
Pentru linistea dvs.si mai ales a avocatului acel atesat se elibereaza de IGPR la propunerea politiei rutiere.
Cum sa fie eliberat de o institutie independenta??????