avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Intrebare
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Intrebare

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? plzzzz...
Am cazier, si vreau sa stiu daca pot face parte din consiliul directoral al unei asociatii non-profit
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:47, 20 Aprilie 2010
Legea nu prevede conditiile de ocupare a unui loc in Consiliul Director al unui ONG. Prin urmare, cred ca puteti face parte din acel Consiliu Director ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatie non-profit salariile celor din consiliu director Adryan.D Adryan.D Noi ca și asociație non-profit suntem obligați să plătim salarii celor din Consiliu director , cenzor si daca da ( se poate folosi si 2-3 % din donatii , ... (vezi toată discuția)
Nelamurire privind legea asociatiilor si fundatiilor liliana69 liliana69 Sunt nelamurita cu o formulare din OG 26/2000 actualizata. Cum ar trebui interpretata formularea: \"Consiliul director asigura punerea in executare a ... (vezi toată discuția)
Membru asociatie nonprofit emillius emillius Buna ziua, Este obligatoriu ca in Statutul unei asociatii non-profit, sa fie prevazut ca membrii obisnuiti (nu cei fondatori) sa aiba dreptul de a fi alesi ... (vezi toată discuția)