Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... aviz de la primarie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

aviz de la primarie

Daca un comerciant face vanzari directe ,din usa in usa ,pe raza unei anumite localitati,ii trebuie autorizatie de la primaria localitatii respective?Si daca legea prevede asa ceva ,functionarii primariei sunt obligati sa elibereze acea autorizatie,sau e o decizie ce tine numai de bunul plac al acestora(presupunem ca e vorba de un comert corect si decent)Va multumesc celor care vor raspunde.
Atata timp cat desfasurati activitate comerciala ambulanta pe teritoriul unei primarii, trebuie sa aveti autorizatie de la acea primarie.