avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

in pozitii manageriale trebuie stat dupa demisie 30 de zile ?

daca firma nu plateste ultimul salariu mai merita mers la serivciu zilele care mai raman din cele 30 ?

daca mai sunt neefectuate 16 zile CO pe anul in curs cum se calculeaza suma de plata la plecarea din firma ?

Cel mai recent răspuns: Salagean Vasilica , Consilier juridic 00:25, 27 Aprilie 2010
Da, 30 de zile.
Trebuie sa va prezentati in mod obligatoriu la locul de munca in perioada de preaviz.
Zilele de concediu pot fi luate in perioada de preaviz sau platite de angajator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preaviz bub2 bub2 Buna ziua!Daca imi dau demisia,cite zile de preaviz trebuie sa mai stau la firma?Si cu cate ore pe zi?Si banii de concediu cum se calculeaza?Daca mi-am scos ... (vezi toată discuția)
Demisie si concediu de odihna problema se pune in felul urmator.lucrez la o firma de anul trecut din iunie si vreau sa plec de la ei.eu ma gandeam sa-mi depun demisia de sapt viitoare dupa ... (vezi toată discuția)
Co in perioada de preaviz RoxanaSB RoxanaSB Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o clarificare privin CO in perioada de preaviz. Conform vechimi in munca am dreptul la 23 de CO pe an. Pana in momentul ... (vezi toată discuția)