Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

in pozitii manageriale trebuie stat dupa demisie 30 de zile ?

daca firma nu plateste ultimul salariu mai merita mers la serivciu zilele care mai raman din cele 30 ?

daca mai sunt neefectuate 16 zile CO pe anul in curs cum se calculeaza suma de plata la plecarea din firma ?

Da, 30 de zile.
Trebuie sa va prezentati in mod obligatoriu la locul de munca in perioada de preaviz.
Zilele de concediu pot fi luate in perioada de preaviz sau platite de angajator.