Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... scrierea gresita a numelui intr-o hotarare!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

scrierea gresita a numelui intr-o hotarare!

surorii mele, i-a ramas in pronuntare hotararea de divort in care ei i-a fost gresit numele. de 8 zile a primit comunicarea hotararii de fond, unde a vazut aceasta greseala.
in ce termen trebuie sa actioneze ca sa i se repare greseala?
trebuie sa faca apel pt asta sau este suficient o cerere de indreptare eroare materiala?

merci,
mary
Solicitati indreptarea erorii amteriale !Cu cat mai repede cu atat mai bine!Art.281Cpc
multumesc