avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... scrierea gresita a numelui intr-o hotarare!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

scrierea gresita a numelui intr-o hotarare!

surorii mele, i-a ramas in pronuntare hotararea de divort in care ei i-a fost gresit numele. de 8 zile a primit comunicarea hotararii de fond, unde a vazut aceasta greseala.
in ce termen trebuie sa actioneze ca sa i se repare greseala?
trebuie sa faca apel pt asta sau este suficient o cerere de indreptare eroare materiala?

merci,
mary
Cel mai recent răspuns: Maria Teodosiu , Alte profesii 08:58, 27 Aprilie 2010
Solicitati indreptarea erorii amteriale !Cu cat mai repede cu atat mai bine!Art.281Cpc
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare materiala larisa2685 larisa2685 Buna ziua am primit hotararea de divort care este cu apel,dar mi s-a gresit numele copilului care mi s-a incredintat.am depus cerere pentru corectarea ... (vezi toată discuția)
Greseala in redactare hotarare instanta doru anghel doru anghel am avut proces de divort. azi a venit hotararea am vazut hotararea pe scurt mai devreme pe site-ul judecatoriei. si le-am scris ca e o greseala Anume ca ... (vezi toată discuția)
Rectificare hotarare divort lucia70 lucia70 Pe ultima pagina a hotararii de divort am data de nastrere a copilului scrisa gresit , in loc de 20 este trecut 23 , vreau sa stiu ce trebuie sa fac si cat ... (vezi toată discuția)