Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Extras de cont gratuit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Extras de cont gratuit

Buna ziua,

Intr-un document emis de o banca se mentioneaza ca, " conform legii fiecare persoana fizica care inregistreaza tranzactii comerciale are dreptul sa primeasca GRATUIT extrasul de cont curent", dar nu este mentionata baza legala. De la aceasta banca extrasul de cont este gratuit. De ce la alta banca platesc acest extras? Imi poate spune cineva care este baza legala pt mentiunea de mai sus?

Multumesc
contractul cu banca respectiva