Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general plata facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

plata facturi

Am o factura de transport care este emisa pe numele firmei, dar care este platita cu cardul din contul administratorului.Stie cineva cum se inregistreaza in contabilitate???
nic77, utilizator
Se inregistreaza plata facturii in corespondenta cu cretidori diversi pe baza facturii si extrasului de cont sau dovada tranzactiei de card, iar cand firma restituie banii respectivi se procedeaza la lichidarea datoriei respective in corespondenta cu banca sau casa.
Multumesc frumos.Singura problema este ca plata s-a facut online dintr-un cont din strainatate si nu am nici un extras de cont
Nu aveti nici un document justificativ?