Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... casatoria cu un refugiat politic
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

casatoria cu un refugiat politic

buna ziua.vrem sa ne casatorim in romania,eu romanca el irakinos.nu poate aduce nici un fel de acte din tara lui,deoarece este refugiat politic.ne putem casatori cu o procura?de unde se poate obtine?ce alte acte avem nevoie?dupa casatorie el ce act va obtine?buletin,pasaport?are dreptul sa iasa in tarile din uniunea europeana pe o scurta perioada?multumesc.aaaa...........specific ca avem si un copil impreuna in virsta de 3 ani.multumesc mult.:(
De casatorit va puteti casatori.
Dar ii trebuie acte.
mentionez k din irak nu poate aduce nici un fel de acte,fiindu-i viata in pericol daca intra in tara.acolo nu putem merge in nici un caz.vrem sa raminem in romania,intr-o tara fara ai fi in pericol viata.este refugiat politic.nu ne putem casatori cu o procura?
Dumnealui nu detine nici un act temporar? (fie el si eliberat de autoritatile romane nu neaparat de cele din Irak!) Cand vorbiti de procura, la ce va referiti mai exact?
daca e refugiat in romania poate casatori,refugiati sunt sucutiti de serie de acte,asa a fost la mine