Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces Penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces Penal

In proces penal eu find inculpatu (acuzat pentru omor din culpa) pot sa imputernicesc pe sotia sa merga in locul meu daca eu nu pot? Sau poate sa ma apere persoane civile daca nu am posibilitatea unui avocat?
Pentru a beneficia de aparari si de o pedeapsa mai blanda este obligatorie prezenta dvs.in instanta de judecata,asistat de avocat ales sau desemnat din oficiu.
Nu va pot reprezenta in instanta si nici nu ar fi bine pentru dvs.,alte persoane,care nu au calitatea de aparatori,fie ele rude sau persoane straine.