avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... gratiere fiscala?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

gratiere fiscala?

exista in legislatie reglementat conceptul de gratiere a creantelor fiscale? as putea formula o astfel de cerere pentru datorii la stat?
Cel mai recent răspuns: Mihaela Nevoie , Avocat 20:05, 5 Mai 2010
Nu exista asa ceva. In conditiile legislatiei fiscale puteti beneficia de scutiri, esalonari, scutiri de penalitati, reduceri, dar nu gratiere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inlesniri la plata obligatiilor la buget Cristina Vasile Cristina Vasile Am auzit recent la radio cum ca exista in derulare un proiect de lege privind inlesnirea la plata a datoriilor la bugetul statului, prin esalonare, gen OUG 40 ... (vezi toată discuția)
Nu am bani de proces, cum procedez? ovidiuget ovidiuget Trebuie sa sustin un proces in instanta ca si reclamant si ma tem ca nu voi avea bani de taxa de timbru judiciar, fiind vorba de o succesiune cu dosire de ... (vezi toată discuția)
Impozit RazvanPopa RazvanPopa Va salut, cu respect, si va rog sa ma ajutati sa gasesc cea mai buna solutie, eu neavand cunostinte in domeniu. Bunicii mei, la tara, nu au platit impozit nici ... (vezi toată discuția)