Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... gratiere fiscala?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

gratiere fiscala?

exista in legislatie reglementat conceptul de gratiere a creantelor fiscale? as putea formula o astfel de cerere pentru datorii la stat?
Nu exista asa ceva. In conditiile legislatiei fiscale puteti beneficia de scutiri, esalonari, scutiri de penalitati, reduceri, dar nu gratiere.