Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale suspendare activitate firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

suspendare activitate firma

Va rog sa ma ajutati cu o problema. In situatia in care am suspendat activitatea firmei la Registrul Comertului si nu am fost la Administratia Financiara pentru obtinerea regimului derogatoriu se depune trimestrial declaratia privind impozitul forfetar pe zero ? Daca am suspendat activitatea firmei la Registrul Comertului si nu am obtinut regimul de declarare derogatoriu de la Administratia Financiara mai platesc impozit forfetar ? Nu pot obtine regimul de declarare derogatoriu deoarece contabilul nu a depus declaratia 394 la ianuarie 2009 si nici bilantul la iunie 2009.
Va multumesc
Impozitul forfetar il platiti pana la suspendarea firmei.Odata suspendata nu mai platiti forfetar!
si registrul anunta administratia fiscala!
se depune trimestrial declaratia privind impozitul forfetar pe zero ?

Da se depun toate declaratiile !
Va multumesc mult pentru ajutor.
Nu mai desfasor activitate pe firma si chiar nu stiam cum se procedeaza, sa nu mai platesc impozit forfetar.