avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1024 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj nefinalizat - poate locui cineva in locuinta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj nefinalizat - poate locui cineva in locuinta comuna ?

Daca sotul a plecat din locuinta bun comun si partajul nu s-a efectuat inca (este in curs) prietenul meu poate locui cu mine in locuinta comuna ?...doar nu o sa tin doliu...trebuie sa-mi refac viata.
Mentionez ca fostul sot si-a luat toate bunurile personale, au ramas in locuinta numai bunurile comune ce vor fi supuse partajului.
Cel mai recent răspuns: ContSters79003 , utilizator 19:07, 10 Mai 2010
...atata timp cat si-a ales sa plece in alta parte...puteti face absolut orice mai putin vanzarea locuintei si bunurilor comune.
da, poate. teoretic, locuieste in jumatatea dvs
Exact...si...v-as recomanda si schimbarea cheilor...preventiv...sa nu aveti surprize.
daca nu schimbati cheile poate va treziti cu el cand sunteti in toiul actiunii si va mai si filmeaza
poate ,dar vb d-lui av ,aveti grija,,,,!

Alte discuții în legătură

Divort, partaj si custodie minor laurycm22 laurycm22 BUNA ZIUA, AM MAI MULTE INTREBARI.SITUATIA ESTE URMATOAREA: SOTUL CU CARE SUNT CASATORITA DE 3 ANI SI CU CARE AM UN COPIL DE 1 AN A PARASIT DE 5 ZILE APARTAM ... (vezi toată discuția)
Scimbare cerere partaj doinad doinad va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns. este posibil ca intr-un proced de partaj una din parti sa modifice cererea in timpul procesului? in speta, este ... (vezi toată discuția)
Codul civil - divort SALLAY CATALINA SALLAY CATALINA Va rog un raspuns de specialitate. Povestea este tare lunga, dar incerc sa o concentrez. Ea si el, se cunosc in 2010 pe un sait de matrimoniale. Se incheaga o ... (vezi toată discuția)