Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj nefinalizat - poate locui cineva in locuinta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj nefinalizat - poate locui cineva in locuinta comuna ?

Daca sotul a plecat din locuinta bun comun si partajul nu s-a efectuat inca (este in curs) prietenul meu poate locui cu mine in locuinta comuna ?...doar nu o sa tin doliu...trebuie sa-mi refac viata.
Mentionez ca fostul sot si-a luat toate bunurile personale, au ramas in locuinta numai bunurile comune ce vor fi supuse partajului.
...sa lasam glumele de-o parte...este vorba de disparitia unor obiecte/bunuri care fac obiectul partajului...
Cel mai corect este schimbarea cheilor...se elimina orice speculatie si este perfect legal.
utilizatorul e de vina.. a zis ca nu vrea sa tina doliu:P.. evident, ne-a provocat
:)
...pai cam are dreptate...nu se moare din asta
pana la partaj, nu uitati ca proprietatea e comuna..