avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj nefinalizat - poate locui cineva in locuinta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj nefinalizat - poate locui cineva in locuinta comuna ?

Daca sotul a plecat din locuinta bun comun si partajul nu s-a efectuat inca (este in curs) prietenul meu poate locui cu mine in locuinta comuna ?...doar nu o sa tin doliu...trebuie sa-mi refac viata.
Mentionez ca fostul sot si-a luat toate bunurile personale, au ramas in locuinta numai bunurile comune ce vor fi supuse partajului.
Cel mai recent răspuns: ContSters79003 , utilizator 19:07, 10 Mai 2010
...sa lasam glumele de-o parte...este vorba de disparitia unor obiecte/bunuri care fac obiectul partajului...
Cel mai corect este schimbarea cheilor...se elimina orice speculatie si este perfect legal.
utilizatorul e de vina.. a zis ca nu vrea sa tina doliu:P.. evident, ne-a provocat
:)
...pai cam are dreptate...nu se moare din asta
pana la partaj, nu uitati ca proprietatea e comuna..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort, partaj si custodie minor laurycm22 laurycm22 BUNA ZIUA, AM MAI MULTE INTREBARI.SITUATIA ESTE URMATOAREA: SOTUL CU CARE SUNT CASATORITA DE 3 ANI SI CU CARE AM UN COPIL DE 1 AN A PARASIT DE 5 ZILE APARTAM ... (vezi toată discuția)
Scimbare cerere partaj doinad doinad va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns. este posibil ca intr-un proced de partaj una din parti sa modifice cererea in timpul procesului? in speta, este ... (vezi toată discuția)
Buna seara detin un apartament dinaintea casatoriei cu actuala ... Raul611 Raul611 Buna seara Detin un apartament dinaintea casatoriei cu actuala sotie. Cu actuala sotie nu am copii, dar am un fiu dintr-o alta casnicie. In caz de decesul ... (vezi toată discuția)