Forum Discuţii juridice Traduceri Traducere limba italiana
Discuție deschisă în Traduceri

Traducere limba italiana

Buna seara!

Vreau sa traduc niste acte in limba italiana. Am nevoie urgenta de ele. Cum anume se procedeaza? Duc copiile la respectivul birou...si mai departe??? ADIca pe langa traducere mai trebuiesc si legalizate sau le legalizeaza ei? am citit ceva de apostila sau ceva de genul ....imi explica si mie cineva va rog mult
Trebuie si o procura pt. toate acestea:((
Procura am, nu este o problema. Deci....in afara de apostila mai este nevoie si de alta chestie pt o sentinta de divort si apel la aceasta sentinta?
daca e vorbva si de apel tre' sa stai sa se judece:((
in ceea ce priveste traducerea nu. daca ai si altele de rezolvat....atunci :-/.
pai tre' legalizataX-(