Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale insolventa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

insolventa

cum pot baga o firma in insolventa?
va adresati cu o cerere in acest sens la ORC
:-/din cate stiu cererea intra in competenta tribunalului de unde isi are sediul social societatea comerciala (art. 6 L86/2006)
in legatura cu intrebarea cu insoilventa as vrea sa va zic mai multe sa ma puteti ajuta mai bine ?
avem infiintata un srl in 2005 care a mers pe profit pana in anu 2009 , cand a acumulat interdictii bancare. am vrea sa inchidem acest srl si sa deschidem altceva , un ii sau alt srl , ce ne sfatuiti ?
la ii se plateste forfetarul ?
pe srl avem stoc, cum procedam cu el?
la fel avem si datorii, credite , cu ele cum procedam?
va multumesc