Forum Discuţii juridice Achiziţii publice primarul-membru in comisie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

primarul-membru in comisie

primarul poate fi presedinte/membru in comisia de licitatie? el da dispozitie cu membrii comisiei, va aproba raportulprocedurii....este corect sa faca parte din comisie?
Primarul semneaza raportul procedurii de licitatie. Bine ar fi ca presedinte/membru sa fie stabilita o alta persoana din cadrul compartimentului de achizitii publice sau un consilier local.
Raportul procedurii in care comisia de evaluare hotaraste ofertantul castigator se semneaza de toti membrii comisiei si se aproba de ordonatorul de credite .
o persoana nu cred ca poate fi si presedintele comisiei si sa aprobe achizitia
Nu poate pt. ca-i impotriva regulilor logicii sa-ti aprobi propriile decizii.