Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Practica juridica
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Practica juridica

Buna ziua! Numele meu este Stanescu Ana-Maria si sunt studenta in anul 1 la Facultatea de Drept din cadrul Universitatii Bucuresti . De aproximativ 2 luni caut un cabinet de avocatura pentru practica judiciara si nu am gasit nici un avocat care sa ma primeasca. Ce pot face in aceasta situatie? Unde pot gasi un cabinet care sa accepte un student in anul 1? Va multumesc
Sugestia mea este sa faceti o solicitare scrisa la Baroul Bucuresti, prin care sa va puneti la dispozitie timpul pentru practica, in regim de voluntariat.
Va multumesc mult pentru sfatul acordat! Pana acum nu ma gandisem la aceasta varianta. Va multumesc!