avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale legislatie infiintare publicatie(ziar)
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

legislatie infiintare publicatie(ziar)

salut,

as dori sa lansez o publicatie periodica(saptamanala).

Am firma infiintata cu domeniu de activitate 2212 Editarea ziarelor ,
2221 Tiparirea ziarelor si 2222 Alte activitati de tiparire.

Nu am reusit sa gasesc nicaieri ce demersuri trebuie facute pentru
infiintarea unei publicatii, daca trebuie sa fac unele notificari sau
pur si simplu pot sa il editez si sa il distribui.

Va rog, in masura in care aveti disponibiliate, sa ma ajutati cu orice
indicatie catre un act normativ sau alta resursa unde sa ma pot
informa.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cabinet Av. Irina Rosulescu , Avocat 08:53, 13 Aprilie 2007
~ Conținut șters la cerere ~

deci din toata chestia asta sa inteleg ca trebuie sa fac o solicitare catre ministerul culturii ?
~ Conținut șters la cerere ~
Vorbiti la Biblioteca Nationala.
Vezi Legea nr. 3/1974 - legea presei si Legea nr. 111/1995 privind depozitul legal de documente indiferent de suport.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urtent! am mare nevoie de ajutor! mihainord mihainord Buna ziua, Din ianurie 2007 vom lansa o revista distribuita gratuit in anumite locatii din Bucuresti (si chiar pe strada). Stiu ca pentru asta am nevoie de un ... (vezi toată discuția)
Srl cu profil jurnalistic clepsidra clepsidra buna ziua. doresc sa editez un ziar bilingv, adica in limba romana si o alta limba. doresc sa ma interesez acum care sunt conditiile legii prin care pot sa ... (vezi toată discuția)
Urtent! am mare nevoie de ajutor! mihainord mihainord Buna ziua, Din ianurie 2007 vom lansa o revista distribuita gratuit in anumite locatii din Bucuresti (si chiar pe strada). Stiu ca pentru asta am nevoie de un ... (vezi toată discuția)