Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Club sportiv
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Club sportiv

Buna ziua tuturor!
Sunt instructor de Karate si ar trebui sa intru in legalitate.
Stie cineva ce forma juridica ar fi util in cazul meu: asociatie non-profit, club sportiv, persoana fizica autorizata, etc. si de ce acte a-si avea nevoie?
Va multumesc.
Ministerul Tineretului si Sportului este institutia abilitata sa emita autorizatii si avize de functionare a cluburilor sportive.
Link Minister: [ link extern ]
De asemenea, avand in vedere ca sunteti instructor de karate, puteti pune o intrebare si la Federatia Romana de Arte Martiale.
Link Federatie: [ link extern ] /
Succes.
L.C.