Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis de conducere

buna ziua. in 2008 am fost condamnat la 9luni de inchisoare cu suspendare si mi s-a anulat permisul de conducere pt conducere in stare de ebrietate(a trecut mai mult de 1 an de la hotararea judecatoreasca). acum sunt in spania si fac aici o scoala de soferi. ar putea sa imi spuna cineva daca o sa am vreo problema dupa obtinerea permisului de conducere spaniol, mai ales atunci cand il voi preschimba in permis romanesc?
In principiu nu,deoarece fiind in spania cei de acolo nu cer cazierul romanesc...
In privinta preschimbarii e cel mai bine sa va interesati cand ajungeti in tara la serviciul politiei rutiere de pe raza caruia locuiti.