Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Dreptul bancii de a majora dobanda, declarat abuziv de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Dreptul bancii de a majora dobanda, declarat abuziv de instanta

Judecatoria sectorului 2 al Capitalei a declarat abuzive unele clauze din contractele bancare elaborate de o banca din Romaniaprin care banca a putut majora dobanzile, dar si pe cele referitoare la aplicarea comisionului de risc, dand castig de cauza reclamantilor.
Detalii puteti citi in presa din data de 19-20.05.2010.
Ce argumente ati utiliza in instanta pentru a declara clauze din contractele cu bancile, abuzive?
Termenele in instanta pentru o actiune inceputa acum sunt abia la inceputul lui 2011. Ce modalitata mai rapida ati vedea pentru a rezolva problema ceva mai repede?
=D> @ariam pentru postare