avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proiect casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proiect casa

vreau sa-mi construiesc o casa c-am la jumatatea terenului fata de fatada celorlalte case am nevoie de proiect sau nu?
Aveti nevoie de proiect si autorizatie de constructie chiar pentru un balcon la o cladire deja construita.
Tinand cont de faptul ca este constructie noua, aveti nevoie de multe autorizatii, nu numai de proiect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de construcție proiectcasa proiectcasa Bună ziua!vreau sa construiesc o casa si mentionez ca o fereastra va fi catre vecinul din spate,intre mine si vecinu avem gard de 2.5 metri din boltari,el are ... (vezi toată discuția)
Extindere de balcon la casă Corinacotofana Corinacotofana Bună ziua am o casa parter +etaj am actele toate la casă an planul casei am balcon de 3metri dar vrei să-l prelungesc acum3 metri am fost la primărie mi sa ... (vezi toată discuția)
Constructie balcon rambela rambela Vreau sa construiesc balcon la parter.Mentionez ca vecinul de deasupra are balcon,eu urmand sa-l construiesc exact sub acesta al vecinului.Ce trebuie sa fac? (vezi toată discuția)