avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... studentii pfa platesc pensie si sanatate?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

studentii pfa platesc pensie si sanatate?

buna ziua!sunt studenta si pfa cu 4691(intermedieri in comertul cu produse diverse) si prestez servicii pentru farmacii.este obligatoriu sa platesc pensie si sanatatate daca sunt studenta si am oricum asigurare?
as putea sa cumpar produse (bauturi) pe pfa intr-o valoare mai mare de cateva mii de euro?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 22:27, 26 Mai 2010
Daca aveti cintract cu casa de pensii. Puteti cumpara daca aveti obiectul de activitate respectiv inscrise in cele pe care le puteti desfasura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitate secundara cod caen gabybej gabybej Buna ziua! daca am la activitate secundara cod CAEN 6209 \"Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei\" pot sa furnizez echipament informatic ... (vezi toată discuția)
Intrebare caen servicii curierat tanguera tanguera Buna ziua In cadrul codurilor CAEN pentru activitati de posta si curier exista doua variante 5310 Activitati postale desfasurate sub obligativitatea ... (vezi toată discuția)
Cod caen 4619 cypriusbv cypriusbv Buna ziua As vrea sa stiu mai detaliat la ce se refera codul 4619 -intermedieri in comertul cu produse diverse. Ce activitati pot fi desfasurate cu acest cod ... (vezi toată discuția)