Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... studentii pfa platesc pensie si sanatate?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

studentii pfa platesc pensie si sanatate?

buna ziua!sunt studenta si pfa cu 4691(intermedieri in comertul cu produse diverse) si prestez servicii pentru farmacii.este obligatoriu sa platesc pensie si sanatatate daca sunt studenta si am oricum asigurare?
as putea sa cumpar produse (bauturi) pe pfa intr-o valoare mai mare de cateva mii de euro?
Daca aveti cintract cu casa de pensii. Puteti cumpara daca aveti obiectul de activitate respectiv inscrise in cele pe care le puteti desfasura.