Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... revenire ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

revenire ccc

Cand trebuie sa depun cererea pentru revenire din ccc, daca pe data de 15 iulie coplilul meu indeplineste 2 ani.
Exista cerere tip? sau cum formulez cererea (temei legal. etc.)
1. Cu 2-3 zile inainte faceti o cerere catre angajator prin care solicitati incetarea suspendarii contractului individual de munca (CIM) si reluarea activitatii in baza aceluiasi CIM, incepand cu data de 16.07.2010.
2. La ce anume vreti temei legal? La intocmirea cererii? Nu este o cerere tipizata, o scrieti dvs. asa cum am spus la pct.1.
multumesc mult !