avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor si ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe

Buna ziua.
Am si eu nevoie de legea nr. 8/1996 in forma actualizata, cu modificarile si completarile ulterioare. Am gasit la aceasta adresa o varianta: [ link extern ] .
Legea nr. 329/2006 este ultima actualizare a legii nr.8/1996?
Varianta din linkul de mai sus reprezinta forma actuala a legii ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dinu Turcanu , Consilier juridic 01:15, 5 Iunie 2010
Legea nr. 329/2006 este ultima actualizare a legii nr.8/1996?

Da,Legea nr.329/2006 este ultima actualizare a Legii drepturilor de autor.
[ link extern ]
Legea 329/2006 este ultima care modifica legea 8/1996
Ultima forma actualizata si completata a Legii 8/1996 cu toate modificarile incluse o gasiti pe situl www.ucmr-ada.ro la sectiunea legislatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legi si hotarari - ultima varianta actualizata volvera volvera Buna ziua ! Unde as putea gasi: 1. Drepturi, obligaţii şi sancţiuni conform Codului muncii. Bibliografie: Legea nr. 53/2003 - Codul muncii, ... (vezi toată discuția)
Pac/dtac..cum e legal? Guccifer Guccifer Buna ziua, Va trimit acest mail in urma articolului : https://www.arenaconstruct.ro/hg-9072016-modificata-ziua-intrarii-vigoare/ As vrea sa stiu daca ... (vezi toată discuția)
Proiect de lege pentru modificarea oug 111/2010 grandanat grandanat Are cineva textul proiectului de lege ce a trecut azi in senat de comisia muncii. Nu reusesc sa-l gasesc, desi site-ul cdep e chiar bine pus la ... (vezi toată discuția)