Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor si ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe

Buna ziua.
Am si eu nevoie de legea nr. 8/1996 in forma actualizata, cu modificarile si completarile ulterioare. Am gasit la aceasta adresa o varianta: [ link extern ] .
Legea nr. 329/2006 este ultima actualizare a legii nr.8/1996?
Varianta din linkul de mai sus reprezinta forma actuala a legii ?
Multumesc.
Legea nr. 329/2006 este ultima actualizare a legii nr.8/1996?

Da,Legea nr.329/2006 este ultima actualizare a Legii drepturilor de autor.
[ link extern ]
Legea 329/2006 este ultima care modifica legea 8/1996
Ultima forma actualizata si completata a Legii 8/1996 cu toate modificarile incluse o gasiti pe situl www.ucmr-ada.ro la sectiunea legislatie.