Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Clienti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Clienti

La o firma care are ob. de activitate prestari servici -momente speciale
are citiva clienti neincasati in totalitate .Ce pot face in aceasta situatie cu facturile in sold din 2007?Acesti clienti sunt persoane fizice care au facut c-da la aceste servici prin internet,au depus un avans,s-a executat serviciu(adica livrarea de diferite cadouri si aranjamente florale)si urma sa incasam diferenta.Desi s-a luat legatura cu acesti clienti telefonic.,imediat dupa eveniment cu promisiunea de a veni si achita integral c-da nu au venit nici pina in ziua de azi.
Cum sa procedez?
cu multumiri..
Buna ziua !
Notificari de plata prin fax sau prin posta cu confirmare de primire si apoi actiune in instanta pentru recuperarea creantelor.
In baza notificarilor puteti justifica si diferenta de facturare.
Cu stima !