Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... amenda de la itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

amenda de la itm

X-(din cauza unei greseli a unui salariat ca a gresit data angajarii adica in loc de luna 5 a scris luna 4 am primit amenda.#-o as face contestatie dar nu stiu daca voi avea cistig de cauza,poate cineva sa ma lumineze???????????????:((#-
puteti incerca, daca dovediti ca angatul a inceput activitatea abia in luna a 5-a ,si la mijloc nu a fost decat o eroare materiala. asta, ar trebui sa se vada limpede din foaia colectiva de prezenta, precum si din statul de plata. :)
Buna ziua.In opinia mea daca ai suficiente dovezi cu privire la sustinerea pe care o faci poti avea castig de cauza.
~ Conținut șters la cerere ~