Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizare functionare ca si unitate protejata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizare functionare ca si unitate protejata

Buna ziua,
Am o societate care functioneaza din 2003 , iar acum doresc sa autorizez functionarea acesteia ca si unitate protejata in temeiul Ordinului 60/2007, pentru a beneficia de facilitatile acordate de lege.
Intrebarea mea este: trebuie sa modific statut, act constitutiv?? pentru ca in art. 3 al ordinului , nu prevede nimic referitor la procedura. Sau pot doar sa angajez acel numar de 30% din totalul de salariati si cu restul documentatiei sa ma prezint la ANPH???
Va trebui sa angajati acel procent de 30% persoane cu handicap din totalul angajatilor si sa depuneti dosarul la ANPH Bucuresti. Bafta
Gabriel Iliescu, Consilier juridic