Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... contract servicii constructii
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

contract servicii constructii

In cazul in care o firma de constructii iti efectueaza lucrari cu mari defectiuni pe care le observi in timp de ex::ploua pe la acoperis iti cade tencuiala etc lucrarea nu e terminata si ai contract cu ei de prestari servicii cu garantie a lucrarii de 5 ani ce faci?Bineinteles ca banii sant dati cu chitanta si factura.in factura scriind servicii.
Multumesc!I-am anuntat doar telefonic ca am mari probleme au promis ca vin si nu au venit dupa care asa cum spuneti i-am actionat pe penal raspunsul fiind ca sa ii dau in judecata pe civil ca nu indeplinesc conditiile de fapta penala. Cred ca o sa incerc o conciliere prin avocat.