Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale controlul ITM
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

controlul ITM

In urma controlului itm am primit 12 masuri obligatorii de indeplinit pina in data de 18.06.2010 printre care si cea de plata a concediului de odihna neacordat celor care au incetat activitatea .cum as putea eu face acest lucru avind in vedere ca acei oameni nu mai sunt angajati??????
Potrivit art.141 alin.4 C.mun., la incetarea c.i.m. trebuia sa le platiti zilele de CO neefectuate.
Le calculati indemnizatia de CO aferenta acestor zile si apoi le faceti plata.
O copie de pe documentul care atesta plata acestor zile se va depune la inspectorii care au efectuat controlul.