Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale act constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

act constitutiv

Domeniul principal de activitate al firmei este obligatoriu unul singur sau pot fi mai multe ?
spre exemplu pentru o firma de colectare deseuri
381 Colectarea deseurilor
3811 Colectarea deseurilor nepericuloase
3812 Colectarea deseurilor periculoase

- 383 Recuperare materialelor
3831 Demontarea (dezasamblarea) masinilor si a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Obiectul principal de activitate este doar unul, dar in actul constitutiv puteti trece oricate doriti.
Important de retinut, este faptul ca nu puteti desfasura nici o activitate, fara a fi autorizata.
Pentru unele aveti nevoie de spatii, deci veti infiinta puncte de lucru si totodata veti autoriza activitatile ce urmeaza a fi desfasurate in aceste puncte de lucru.
Nu puteti autoriza activitati, fara sa le aveti in actul constitutiv al societatii, iar pentru anumite activitati, aveti nevoie si de diverse avize, pe care trebuie sa la obtineti de la autoritatile competente in domeniu respectiv.
Succes!!!
ob principal este unic. restul activitatilor le puteti insera la obiectele secundare
maxu08, utilizator
Se trece unul singur din 4 cifre. Cel cu 3 cifre reprezinta clasa. Obiecte secundare de activitate pot fi trecute cate doriti.
Vă mulţumesc pentru amabilitate.