Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... registrul inventar
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

registrul inventar

Buna ziua,
Cu ce trebuie completat registrul inventar (sunt titularul unei intrepr.indiv.)?
Am laptop dat de clientul meu, care este specificat pe o lista de dotari semnata de el.
Si pentru cauciucurie trebuie factura emisa pe PFA? Asta inseamna ca si asigurarile RCA, CASCO trebuie facute pe PFA?
Multumesc.
FlorinS a scris:

Si pentru cauciucurie trebuie factura emisa pe PFA? Asta inseamna ca si asigurarile RCA, CASCO trebuie facute pe PFA?
Multumesc.

Buna ziua,

Autoturismul a fost achizitionat pe PFA sau pe numele dvs ca si persoana fizica?
cristian_conea a scris:

Am laptop dat de clientul meu, care este specificat pe o lista de dotari semnata de el.

Buna ziua,

Daca faceti un contract de comodat pt laptop (intre dvs si client) puteti considera memoria stik obiect de inventar, respectiv va fi si o cheltuiala deductibila pt dvs.
Buna ziua.
Autoturismul a fost achizitionat pe persoana fizica si exista contract de comodat intre persoana fizica si PFA.
Va multumesc,
Florin