Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... noile reglementari privind comertul intracomunitar
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

noile reglementari privind comertul intracomunitar

Am postat la documente utile si un excel pentru toate declaratiile [ 010, 092,094,095 si altele] sper sa va fie de real folos.

#-o nu pot sa le postez , daca are cineva nevoie le pot trimite pe mail
mihaelastir, utilizator
Intrebare -
Daca sunt I.I cu activitate de comert online, si o firma, fie ea din UE sau in afara UE cumpara marfa prin site-ul meu, iar eu la randul meu cumpar marfa de la o firma UE si trimit la clientii primei firme , este sau nu achizitie intracomunitara ? Trebuie sa ma inregistrez sau nu ? Si daca da, si sunt neplatitor de TVA cum fac ?

Multumesc
Indraznesc sa va cer eu formularele. Daca se poate, la adresa alisa_robea@yahoo.com
Multumesc.