Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vanzare autoturism bun comun
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vanzare autoturism bun comun

Buna ziua
Sotul meu este plecat din casa de 4 ani si nu mai comunicam deloc , practic suntem separati dar nedivortati.In acest timp eu mi-am cumparat un autoturism Tico pe numele meu si acum l-am vandut .Am fost la administratia fiscala pentru radiere si mi-au comunicat ca nu il pot radia deoarece sotul meu are amenzi (circulatie si contraventionale )de 17800ron iar ca sa il pot vinde trebuie sa platesc aceste amenzi. Cum pot face sa vand acest auto care l-am cumparat numai eu? Acele amenzi nu-mi apartin si nu vad de ce trebuie sa le platesc.Poate sa ma ingradeasca cineva sa-mi vand bunul numai pentru ca sotul meu aduna amenzi?
Puteti incheia un act de vanzare -cumparare, ulterior ,sa opereze radierea.In schimb , amenzile trebuie platite.
Stoica Ioana a scris:

Puteti incheia un act de vanzare -cumparare, ulterior ,sa opereze radierea.In schimb , amenzile trebuie platite.

Va multumesc pentru raspuns.