Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... rata si rata reziduala achitataanticipat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

rata si rata reziduala achitataanticipat

am o masina in leasing ultima rata de platit este in octombrie
doresc sa platesc anticipat totul (ratele leasing si rata reziduala) in luna iulie
se poate ?
mai sunt obligata sa platesc comision de plata anticipata sau alte taxe
Asta puteti afla numai daca mergeti si discutati
cu reprezentantii bancii.
In principiu, cred ca se poate, dar este important ce
clauze prevede si contractul de credit.