Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibilitate sau nu?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibilitate sau nu?

as dori sa stiu daca pot tine evidente contabile la societati comerciale in situatia in care am o functie publica ( functionar public)
Buna dimineata !
Daca va incadrati in prevederile legii 161 art. 96 (astfel cum a fost modificat de legea 330/2009 ) este OK , daca nu ....#-o
" Functionarii publici pot exercita functii sau activitati in domeniul didactic, al cercetarii stiintifice, al creatiei literar-artistice si in alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt in legatura directa sau indirecta cu atributiile exercitate ca functionar public potrivit fisei postului.”