Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... debransare partiala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

debransare partiala

exista vreo portita legislativa pt ca proprietarul unui apartament de 3 camere sa se debranseze de la sistemul centralizat de energie termica partial, la numai o camera?
in acte este reglementata debransare totala cu asigurarea unei surse de incalzire a spatiului.
nu sunt montate repartitoare la niciun apartament din condominiu.
Da se poate, dar cu conditia ca asociatia de proprietari sa aduca furnizorul de agent termlic sa refaca SET-ul apartamentului si al scarii, astfel incat calculul caldurii sa fie corect. Altfel orice calcul neprofesionist este injust.