Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DIPLOMA DE LICENTA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DIPLOMA DE LICENTA

In anul 2006 m-am inscris la Facultatea de Management Turistic si Comercial din cadrul Universitatii Dimitrie Cantemir pentru a-mi completa studiile si sa pot promova in functia de ECONOMIST. In pagina de prezentare a facultatii scrie: " Absolventii acestei facultati - de profesie economisti - isi vor putea desfasura activitatea in:
I. Domeniul serviciilor:
• Turism intern si international
• Comert intern si international
• Banci
• Societati de asigurari si reasigurari
• Administratia publica
• Invatamant preuniversitar si universitar
• Cercetare stiintifica
II. Societati comerciale de productie, in cadrul departamentelor de Marketing, Desfacere si Managementul Calitatii. Acum, cand am intrat in posesia diplomei de licenta si a suplimentului la diploma nu scrie nicaieri ca sunt de profesie ECONOMIST. Pe diploma de licenta scrie ca sunt absolventa a Universitatii , titlul de LICENTIAT IN STIINTE ECONOMICE in domeniul ADMINISTRAREA AFACERILOR , programul de studii/specializarea Economia Comertului, Turismului si Serviciilor. Intrebarea mea este : aceasta diploma ma ajuta sa ocup functia de economist?
Multumesc pentru informatie.Sper sa nu gasesc un "Gica contra" care sa interpreteze altcumva.
...nu am inteles si formulez o intrebare ...departamentul resurse umane poate incadra ca economist daca pe diploma este trecut"licentiat in economie"?
sincer...eu nu v-as incadra ca si economist.
Trebuia sa optati pentru contabilitate si informatica de gestiune.
garagas43 a scris:

...nu am inteles si formulez o intrebare ...departamentul resurse umane poate incadra ca economist daca pe diploma este trecut"licentiat in economie"?

Da, poate fi incadrata o persoana care are trecut in diploma de licenta *licentiat in economie* ... :)
Multumesc pentru raspuns.