Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sala de poker holdem
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sala de poker holdem

Buna ziua, vreau sa deschid un club de jocuri de poker, rummy, table si m-ar interesa in ce cod caen se incadreaza aceasta activitate si cum se procedeaza?
Se plateste o anumita taxa la fisc la o anumita perioada?
9200 - Activitati de jocuri de noroc si pariuri
Gabriel Iliescu, Consilier juridic
Cineva mi-a zis ca nu e tocmai legal sa iti faci sala de hold'em si alte chestii de gen. Ce sa inteleg?

Si daca e legal, ce statut are un srl pe 9200 fata de un al srl? Adica se platesc taxe speciale?

Va rog sa-mi faceti cateva linkuri daca se poate catre legislatia din domeniu!

O zi buna si weekend placut!