avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sala de poker holdem
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sala de poker holdem

Buna ziua, vreau sa deschid un club de jocuri de poker, rummy, table si m-ar interesa in ce cod caen se incadreaza aceasta activitate si cum se procedeaza?
Se plateste o anumita taxa la fisc la o anumita perioada?
Cel mai recent răspuns: eugenn3003 , utilizator 17:07, 23 Iulie 2010
9200 - Activitati de jocuri de noroc si pariuri
Ultima modificare: Vineri, 2 Iulie 2010
Gabriel Iliescu, Consilier juridic
Cineva mi-a zis ca nu e tocmai legal sa iti faci sala de hold'em si alte chestii de gen. Ce sa inteleg?

Si daca e legal, ce statut are un srl pe 9200 fata de un al srl? Adica se platesc taxe speciale?

Va rog sa-mi faceti cateva linkuri daca se poate catre legislatia din domeniu!

O zi buna si weekend placut!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog lamurire cod caen 9200 blecota blecota Intentionez sa incep un parteneriat cu o firma de pariuri sportive. Printre cerintele lor in vederea colaborarii se afla si aceea ca societatea mea sa detina ... (vezi toată discuția)
Cod caen aparate ContSters126873 ContSters126873 buna seara . ce cod caen trebuie ptr aparate poker si care sunt taxele pentru asa ceva . ma refer la finante taxe pentru jocuri de noroc (vezi toată discuția)
Deschidere firma de concursuri online AlexandruDBv AlexandruDBv Buna seara, As fi interesat de niste sfaturi in legătură cu pasii de urmat pentru deschiderea unei firme de organizare de concursuri desfășurate ... (vezi toată discuția)