Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cum ”scap”de un contract de prestari ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cum ”scap”de un contract de prestari servicii cu rds/rcs si de accesoriile lor?

am un contract cu rds/rcs de furnizare servicii incheiat in 19.06.2008 dar care nu prevede durata contractului.
in prezent, de aproape o luna nu mai primesc semnal tv, chiar daca sunt cu platile la zi.
vreau sa reziliez contractul, i-am sunat de mai multe ori sa vina sa-si ridice antena si sa inceteze a mai factura servicii dar ma obliga sa merg la sediul lor (cca 40 km) sa le duc antena personal.
prevalati-va de termenul de reziliere inscris in contract si notificati rezilierea printr-o scrisoare recomandata cu confirmare de primire. succes!
am fost in aceeasi situatie,din pacate va trebui sa mergeti la ei sa reziliati contractul,altfel va factureaza in continuare si sunteti buna de plata.multa bafta.
~ Conținut șters la cerere ~