avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Dividende SIF
Discuție deschisă în Bursa de valori

Dividende SIF

Bună ziua !
Am următoarea întrebare:
Sunt posesorul unui număr de acţiuni la SIF Oltenia, dar pînă acum nu am beneficiat de dividende. Unde pot să mă adresez pentru lămuriri ?
Cu multumiri, Sode
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 07:31, 9 Iulie 2010
Pentru dividendele anului 2009 (si numai pentru acestea) puteti merge la casieria oricarei filiale BCR, cu CI personala, fara alte formalitati si vi le ridicati. Pentru 2009 valoarea acestora este destul de maricica 0,1344 lei/actiune.

Pentru anii precedenti luati legatura telefonica cu SIF 5 Oltenia la sediul lor, telefonul il puteti afla de pe site-ul SIF-ului si stabiliti cu ei sa vi le trimita prin mandat postal sau in cont bancar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiuni Carmen1234578 Carmen1234578 Părinții mei au 2 certificate de actionari.in 1996 au cumparat 80 de actiuni la societatea Dezrobirea constanta. Mai valoreaza ceva? Le mai putem vinde in ... (vezi toată discuția)
Dividente sif muntenia silviana13 silviana13 Deoarece pentru anul 2013 SIF Muntenia nu a acordat dividente , in anul 2014 la BCR nu s-a dat si nu se stia nimic despre acest subiect. In anul 2015 , am ... (vezi toată discuția)
Anexa bilant expro expro va rog sa-mi dati si mie , daca aveti , un model de propunere de distribuire profit sau acoperire pierdere an 2009 va multumesc anticipat si daca nu ... (vezi toată discuția)