Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare sediu social - carnete de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare sediu social - carnete de munca

Buna ziua,
Daca firma isi schimba sediul social din Bucuresti in Ilfov, imi puteti spune ce mentiuni trebuie sa fac in carnetele de munca ale salariatilor si cine vizeaza aceste inscrisuri, Ilfovul sau Bucurestiul ?? Mentionez ca avem aprobare pentru a tine carnetele de munca la unitate.
Deasemenea, trebuie dat din nou examen pentru 0.25 % la ITM Ilfov sau se preia automat dosarul de la Itm Bucuresti??

va multumesc anticipat pentru raspunsuri
Buna ziua,
Procedura este urmatoarea: in carnetele de munca se pune stampila rotunda in rubrica nr. 2 si semneaza directorul, in rubrica nr. 3 la mutatia intervenita se scrie "schimbat sediul social in judetul Ilfov", in rubrica nr. 4 se trece data la care are loc schimbarea sediului, rubricile 5 si 6 se bareaza, in rubrica nr. 7 se trece nr. adresei prin care s-a facut schimbarea sediului social, iar in ultima rubrica parafeaza ITM Bucuresti si mai pun si stampila rotunda.
apoi cand se intorc de la itm Bucuresti trebuie scis din nou: la mutatia intervenita "preluat prin schimbarea sediului social", in urmatoarele rubrici data la care se intampla modificarea, functia, salariul si nr. noului CUI, semneaza inspectorul firmei. In plus contractele de munca trebuie trimise in copie si original la ITM Ilfov pentru inregistrare.
Da, trebuie dat examen la ITM Ilfov.
Noi asa am procedat, multa bafta!