Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita in strainatate a unui titlu ...
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita in strainatate a unui titlu executoriu care nu este hotarare judecatoreasca

buna ziua!
cunosc legislatia privind executarea in statele UE a hotarailor judecatoresti/actelor autentice etc romane..insa cum se executa in strainatate un alt tip de titlu executoriu (un contract de credit), fara sa am o hotarare judecatoreasca in Romania?
multumesc;)
pt contractele ce constituie titlu executoriu, executorul trebuie sa obtina in instanta, incuviintare pt executare silita