Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

as dori si eu sa aflu ce acte am nevoie ptr divort.din casnicie avem un copil.nu este vorba de partaj ci doar de custodia copilului.multumiri anticipate.
Va trebuie certificcatulde casatorie si certificatul de nastere al
minorului pentru a promova actiune.
Actele necesare sunt:
-certificat de casatorie in copie legalizata,
-certificat de nastere minor in copie xerox,
-adeverinta de venit,
-acte pentru minor -adeverinta de la gradinita, scoala dupa caz,
-taxa de timbru de 39.00 lei si timbru jud. de 0,30 lei.