Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma vanduta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma vanduta

am vandut firma in luna mai anul curent
in luna iunie am primit instiintare ca firma a intrat in insolventa pentru datorii la bugetul de stat.ce raspundere mai avem noi(fostii administratori)?
costicalungoci a scris:

am vandut firma in luna mai anul curent
in luna iunie am primit instiintare ca firma a intrat in insolventa pentru datorii la bugetul de stat.ce raspundere mai avem noi(fostii administratori)?
Raspundeti doar pentru activitatile desfasurate in calitate de administratori si care incalca legislatia (ex. ati ridicat bani fara acoperire din firma, ati folisit banii firmei in interes personal etc).