Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA stornare factura in iulie emisa in iunie
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

stornare factura in iulie emisa in iunie

stie cineva sigur cu se procedeaza in cazul in care o factura emisa in iunie treb stornata in iulie? Se foloseste tva 19% pentru stornare sau 24%. Pentru mine logic ar fi sa se storneze cu 19% dar ce se intampla cu decontul de TVA at? multumesc
zile de concediu
cate zile de concediu pot sa am daca sunt angajata la sc din 2004 iar in contract am trecut 20 zile ?
cota tva aferenta retur iunie 2010 este 19% iar in decont se va trece la regularizari rd 15
cota 19% pentru retur facturat in iunie iar in decontul lunii iulie se trece la rd 15/regularizari