avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA stornare factura in iulie emisa in iunie
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

stornare factura in iulie emisa in iunie

stie cineva sigur cu se procedeaza in cazul in care o factura emisa in iunie treb stornata in iulie? Se foloseste tva 19% pentru stornare sau 24%. Pentru mine logic ar fi sa se storneze cu 19% dar ce se intampla cu decontul de TVA at? multumesc
Cel mai recent răspuns: Rita Olaru , Contabil 15:35, 18 August 2010
zile de concediu
cate zile de concediu pot sa am daca sunt angajata la sc din 2004 iar in contract am trecut 20 zile ?
cota tva aferenta retur iunie 2010 este 19% iar in decont se va trece la regularizari rd 15
cota 19% pentru retur facturat in iunie iar in decontul lunii iulie se trece la rd 15/regularizari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva maritica balan maritica balan am facturat in iunie cu 19 % si acum primesc marfa inapoi (retur ) ce tva defapt trebuie practicat acum in factura de retur ? va multumesc anticipat ! (vezi toată discuția)
Tva 19 sau 24% irinuka2005 irinuka2005 Buna ziua As dori daca aveti amabilitatea sa-mi spuneti cum se procedeaza in cazul in care sa zicem ca acors un discount financiar pt care emit factura in ... (vezi toată discuția)
Facturare retururi dupa data de 1 iulie 2010 mihaelah mihaelah Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatorul caz: Care este procedura in cazul retururilor de marfa dupa data de 1 iulie aferente marfii facturate initial ... (vezi toată discuția)