Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general dizolvare firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

dizolvare firma

Am dizolvat firma cu data de 06.05.2010 (cu ac.data mi-a iesit actul de dizolvare de la Camera de Comert); firma mea fiind pe pierdere , eu mai platesc impozitul minim forfetar? DACA DA - platesc suma intreaga de 550 lei aferenta Trim II-2010? SAU platesc suma aferenta lunii aprile-06.05.2010 ?-----daca DA, cum calculez impozitul min forfetar pe aceasta perioada ???? . A doua intrebare: Mai depun si bilant la 30.06.2010? apoi depun si bilantul de lichidare?.............. Va multumesc anticipat.
Platiti impozit minim aferent perioadei aprilie mai(nu va lasa fractie din luna)asa ca aveti de declarat si platit 2luni-367lei.
Bilantul trebuie depus si mai mult ca sigur Bilantul de lichidare,puteti sa va interesati la ORC.
eu daca as fi in locul dvs nu as mai plati nimic si nici nu as mai depune ( atâta timp cat firma este dizolvată) dar mai mult decat atât cei de la finante o sa faca opozitie la dizolvare cum ca ei nu pot sa isi recupereze creantele asa ca daca cei de la dgfp nu se anunta nici tu nu ai de ce sa le platesti ( asta daca vrei sa te joci putin cu ei)
daca vrei sa nu te joci cu ei asculta sfatul doamnei de mai sus,,,,si mergi la orc
=D>Citeodata "joaca"ne costa mai mult decit ne asteptam..si in vremea nostra d ecriza nu e de joaca..ce ziceti?