Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general suspendare activitate firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

suspendare activitate firma

Buna ziua, am o nelamurire , asoc. a suspendat activit firmei cu 01.06.2010. ce declaratii depun la 25.07.2010, la 25.06.2010 am depus declaratiile aferente kunii mai, sal au fost dati in somaj, multumesc
Se depun toate declaratiile pe 0.
Pentru viitor daca nu doriti sa mai depuneti trebuie formulata solicitare de conditii derogatorii la AFP.
Completez la ce a spus colegul
Cu certficatul constatator de la ORC mergeti la Administratie sa cereti regimul derogatoriu,cu conditia ca toate platile sa fie la zi.
La decl. 100 veti avea impoz. pe profit sau minim declarat la trim 2(aferent celor 2luni).De asemenea veti avea de depus Bilantul la 30.06.2010 pina pe 13.August.Succes!!