Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Abuz in justitie?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Abuz in justitie?

Are voie judecatorul sa refuze ca probă rezolutia unei anchete a parchetului in care s-a dat nup desi procesul pe care îl judeca priveste aceeasi presupusa fapta si aceeasi data ca si rezolutia?
Se poate reclama undeva?
Ar fi nevoie de mai multe detalii, pentru ca daca s-a dat nup nu inteleg cum a ajuns dosarul in instanta.