Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... BO avalizat-societate in faliment
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

BO avalizat-societate in faliment

In cazul in care administratorul unei societati a avalizat mai multe bilete la ordin iar societatea pe care o administreaza a intrat in faliment, mai putem investi biletele la ordin pentru a incepe executarea silita impotriva administratorului-persoana fizica?? Sau care este cea mai buna solutie pentru recuperarea debitului in acest caz? Mentionez ca avem si contract de vanzare-cumparare cu fidejusor, administratorul semnand si in calitate de fidejusor. Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Cu alte cuvinte puteti sa va indreptati personal impotriva administartorului fidejusor, in baza prevederilor contactului si a BO avalizate.
Multumesc de raspunsuri, dar din experienta dvs., cum credeti, este mai bine sa investim B.O avalizate si sa incepem executarea, sau sa incepem o actiune in instanta in baza contractului cu fidejusor? Multumesc inca o data
~ Conținut șters la cerere ~